3
سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶
خانه » تلگرام » آموزش تصویری رایت سی دی – دی وی دی توسط برنامه نرو NERO
آموزش تصویری رایت سی دی – دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

آموزش تصویری رایت سی دی – دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

آموزش تصویری رایت سی دی – دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

رایت کردن یکی از مواردی است که ممکن است زیاد با آن سروکار داشته باشید . برای رایت کردن نرم افزارهای زیادی تاکنون منتشر شده است اما بی شک بهترین نرم افزار در این زمینه نرم افزار Nero می باشد . این نرم افزار از سالها قبل تاکنون منتشر می شود و همواره بهترین بوده است . در این پست قصد داریم طریقه رایت و انجام تنظیمات آن را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم .

در ابتدا شما نیاز به نرم افزار Nero دارید که مطابق با نیاز و سلیقه یک ورژن از این نرم افزار را دانلود کرده و بر روی سیستم خود نصب کنید .

نرم افزار Nero را اجرا کرده و به بخش Nero Express بروید . با اجرا کردن آن با تصویری مانند شکل زیر مواجه می شوید که به توضیح بخش های آن خواهیم پرداخت .

 

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

در این قسمت Recorder می توانید درایوی را که میخواهید به وسیله آن سی دی/دی وی دی موردنظر را رایت کنید انتخاب کنید .

  • با زدن تیک گزینه Use Image Recorder در واقع فایل های موردنظر را به جای سی دی یا دی وی دی در یک فایل img رایت خواهید کرد پس برای رایت سی دی یا دی وی دی تیک این گزینه را بردارید .

رایت فایل ها متناسب با نوع آنها
Data
قسمت Data برای فایل هایی است که مثل عکس و یا فرمت های ناشناخته و یا مخلوطی از انواع فرمت در یک دیسک استفاده می شود .ای قسمت بیشتر برای انتقال اطلاعات در کامپیوتر است اما پلیرهای جدید قابلیت خواندن این نوع دیسک ها را نیز دارا می باشند .
گزینه ۱)  :  Data CD  که با فلش نیز مشخص گردیده  برای ریختن اطلاعات بر روی سی دی می باشد .
گزینه   ۲) :  Data DVD    که با فلش نشان داده شده  برای ریختن اطلاعات بر روی دی وی دی می باشد .                 گزینه  ۳) Blu-ray Data Disc   : که با فلش نشان داده شده  برای ریختن اطلاعات بر روی دیسک بلوری می باشد .

گزینه هایی که با یک کلید نشان داده شده و با فلش عدد ۴ مشخص گردیده  برای مواردی مورد استفاده می شوند که بخواهید بر روی دیسک خود رمز بگذارید و در واقع بخواهید یک دیسک رمز دار و محافظت شده رایت کنید .

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

Audio  

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

رایت فایل های صوتی بر روی سی دی و دی وی دی

قسمت Audio برای فایل های صوتی است .
گزینه  Audio CD که در تصویر با شماره ۱ مشخص گردیده ، با انتخاب این گزینه در واقع شما میتوانید تعداد کمی از فایل ها با فرمت MP3 , WMA را انتخاب کنید و خود نرم افزار این فایل ها را تبدیل کرده و بر روی دیسک رایت می کند . (در این روش تعداد کمی فایل درون دیسک جای می گیرد ).

گزینه   Jukebox Audio CD که در تصویر با شماره ۲ مشخص گردیده  برای ریختن تعداد تقریبا تعداد زیادی فایل صوتی با فرمت  MP3 , WMA بر روی سی دی می باشد  .

گزینه Jukebox Audio DVD  که در تصویر با شماره ۳ مشخص گردیده  برای ریختن تعداد تقریبا زیادی فایل صوتی با فرمت  MP3 , WMA بر روی دی وی دی می باشد .

:   گزینه  Jukebox Blu-ray Disk  که در تصویر با شماره ۴  مشخص گردیده برای ریختن تعداد تقریبا زیادی فایل صوتی با فرمت MP3 , WMA بر دیسک بلوری می باشد .

رایت فایل های ویدیویی بر روی سی دی و دی وی دی

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

این قسمت برای فایل های تصویری می باشد .
گزینه DVD Video Files  که با شماره ۱ مشخص گردیده برای ریختن فایل هایی که خود  فرمت های متناسب با دی وی دی را دارا می باشند مورد استفاده واقع می شود .

گزینه  BDMV Files   که با شماره ۲ مشخص گردیده  برای ریختن فایل های تصویری  بر روی دیسک بلوری مورد استفاده قرار می گیرد .

گزینه   AVCHD  که با شماره ۳  مشخص گردیده برای ریختن فایل هایی که خود فرمت های متناسب با دی وی دی را دارا می باشند . (معمولا ویدئوهای سه بعدی )

Image , Project , Copy

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

این قسمت دارای دو گزینه می باشد :
گزینه Copy Disk   که در تصویر با شماره ۱ مشخص گردیده برای کپی کردن یک دیسک از یک دیسک دیگر می باشد .
گزینه   Disk Image or Saved Project  که در تصویر با شماره۲ مشخص گردیده برای رایت کردن یک فایل ایمیج گرفته شده می باشد .

که پس از انتخاب گزینه مورد نظر خود  در قسمت  Dataبه صفحه زیر می رسید :

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

رایت سی دی/دی وی دی توسط     Nero Express

روی گزینه Add کلیک کنید و سپس از قسمت Files فایل های دلخواه را انتخاب کرده و Add کنید .

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

پس از انتخاب فایل های مورد نظر بر روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید .

در این قسمت تنظیم هایی مورد نیاز است که برایتان  بازگو خواهیم کرد :

آموزش تصویری رایت سی دی - دی وی دی توسط برنامه نرو NERO

در قسمت Writing speed که در تصویر با عدد ۱ مشخص شده است می توانید سرعت نوشتن اطلاعات بر روی دیسک خود را تنظیم کنید به خاطر داشته باشید که هر چه سرعت رایت کردن کمتر باشد دقت آن بیشتر می شود .

در  قسمت Disk name  که در تصویر با عدد ۲ مشخص شده است می توانید برای دیسک خود یک نام انتخاب کنید .

و با تیک زدن درگزینه های  Verify data on disk after burning و SecurDisk surface scan  که در تصویر با عدد ۳ مشخص شده است بعد از رایت کردن نرم افزار به اسکن فایل های رایت شده می پردازد و با این کار دقت روند رایت  بیشتر و بیشتر میشود .

و با تیک زدن گزینه Allow files to be added later که در تصویر با عدد ۴ مشخص شده است شما  راه را برای ادامه رایت  باز می گذارید تا بعد بتوانید فایل های دیگری را به دیسک اضافه کرده و آن را دوباره رایت کنید .

با انجام این  تنظیمات  بر روی گزینه  Burn کلیک کنید تا نرم افزار شروع  به رایت نمودن کند که پس از اتمام کار دی وی دی رایتر خود اقدام به خارج نمودن دیسک می نماید و پایان عملیات رایت را به شما اعلام می کند .

باکس دانلود
امتیاز 4.14 ( 7 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز