3
كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
خانه » تلگرام » چگونه ماوس بی سیم را به کامپیوتر وصل کنیم
چگونه ماوس بی سیم را به کامپیوتر وصل کنیم

چگونه ماوس بی سیم را به کامپیوتر وصل کنیم

چگونه ماوس بی سیم را به کامپیوتر وصل کنیم

چگونه ماوس بی سیم را به کامپیوتر وصل کنیم  

حتماً تا حالا به گردش یا مسافرت رفته اید که نیاز به کامپیوتر یا لب تاپ داشته باشید . داشتن وسایل و قطعات بسیار یکی از دردسرهای حمل کامپیوتر می باشد که خوشبختانه تکنولوژی جدید باعث گردیده بسیاری از کارها اسانتر شود و از حجم وسایل و قطعات حجیم آن کاسته شود .

پیشرفت تکنولوژی باعث شده که قطعات و وسایل جانبی کامپیوتر ها طوری ساخته شود که از وسایل اضافی موجود در آن کاسته شود و حمل آن در مسافرتها راحت تر شود . یکی از این راهها این است که بعضی از وسایل کامپیوتری بدون سیم کار کنند . از جمله موس که بدون وصل سیم به کامپیوتر یا لب تاپ کار می کند و باعث می شود از وجود سیم های بلند و اضافی در روی میز کار جلو گیری کند .

این موس ها بدون سیم  و تنها با ارسال سیگنال های فرکانس رادیویی به دستگاه گیرنده و فرستنده کار می کند .

چگونه ماوس بی سیم را به کامپیوتر وصل کنیم

انجام اکثر کارها در وهله اول برای انسانها سخت و مشکل است اما با کمی نزدیک شدن و اشنایی با آن این سختی و مشکلات بر طرف می شود . وصل کردن موس بی سیم هم جزئ یکی از همین کارهاست که در وهله اول خیلی پیچیده به نظر می رسد . اما معما چو حل گشت آسان می شود . موس های بی سیم دستگاههای فرستنده و گیرنده دارند که در داخل موس تعبیه شده و قابل رویت نمی باشد . اما اکثر آنها دارای یک سی دی راه انداز می باشند که همراه موس عرضه می شوند و دارای برنامه هایی می باشند که به سیستم عامل کمک می کنند تا ماوس را بشناسند .

 

موس بی سیم برای انجام کار خود نیاز به انرژی دارند که از طریق باطری که درون آن قرار داده می شود استفاده می نماید و کار خود را انجام می دهد . پس به محص استفاده از این موس ها بهتر است ابتدا باطری های آن را به درستی در جای خود قرار دهید . و سپس دستگاه فرستنده و گیرنده را که معمولاً مثل یک قلم و یا حتی USB می باشد درون یک Port خالی USB قرار دهید و بعد دکمه خاموش و روشن آن را پیدا کنید . پس از پیدا کردن آن مطمئن شوید که حتما باید روشن باشد . همچنین این کار را در دستگاه گیرنده نیز باید انجام پذیرد .و پس از اطمینان از روشن بودن آن سیستم لب تاب یا کامپیوتر خود را خاموش و روشن یا Restart کنید .

چگونه ماوس بی سیم را به کامپیوتر وصل کنیم

اکنون نوبت به نصب سی دی دی برنامه آن می رسد که این سی دی را درون کامپیوتر یا لب تاب قرار دهید و نسبت به نصب آن اقدام کنید . پس از نصب برنامه دو دستگاه گیرنده و فرستنده نسبت به شناسایی یکدیگر اقدام می کنند . دقت داشته باشید که فاصله دو دستگاه گیرنده و فرستنده نباید بیشتر از ۹ گام باشد . چون این یک فاصله مناسب و نرمال برای کارایی آن می باشد .

موفق و سربلند باشید .

 

باکس دانلود
امتیاز 4.85 ( 46 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز