3
ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶
خانه » تلگرام » آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز ۷ و ۸
آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز ۷ و ۸

آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز ۷ و ۸

در دنیای کنونی که پیشرفت وسایل و آدمیان آهنگ سریع بخود گرفته ، به میزان پیشرفت ، حفاظت از وسایل و جان و مال یکی از ضروریات زندگی می باشد و همانطوری که هر خانه یا مکانی برای ایمن بودن از دستبرد دیگران نیازمند به محصور بودن و بسته بودن درب آن یا به نوعی قفل بودن آن میّسر خواهد بود  . وسایل شخص ما نیز از جمله کامپیوتر که کلیه اسناد و عکسها و فیلم و … خود را درون آن قرار داده ایم نیاز به حفاظت و نگهداری دارد . یکی از راههای حفاظت از وسایل درون کامپیوتر ما قرار دادن رمز بر روی آن است تا از دسترسی دیگران خارج گردد .

در نوشته حاضر سعی بر آن شده است تا چگونگی رمز گذاری بر روی ویندوز ۷ و ۸ که هر دو تقریبا شبیه به یکدیگر است آموزش داده شود .

کامپیوتر شما که روشن است بر روی دسکتاب رفته و موس را به سمت راست و گوشه پایین صفحه هدایت می کنیم تا تصویر زیر نمایان شود .

آموزش تصویری قرار دادن رمز بر روی ویندوز 8 و 7

روی Setting که یا فلش مشخص گردیده کلیک می کنیم . مجددا صفحه دیگری باز می شود

آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز 7 و 8

در این صفحه روی گزینه Cotrol Panel  که با فلش مشخص گردیده کلیک می کنیم . صفحه بعدی باز می شود .

آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز 7 و 8

در صفحه باز شده روی گزینه  Change account type که با فلش مشخص گردیده کلیک می کنیم  .

آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز 7 و 8

 در صفحه باز شده روی هر اکانتی که ما میخواهیم آن را رمز گذاری کنیم کلیک می کنیم که در این صفحه اکانتی که من می خواهم انرا رمز گذاری کنم درون مستطیل قرار گرفته و با فلش نیز نشان داده شده است . روی آن را کلیک می کنیم صفحه بعدی باز می شود :

آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز 7 و 8

در این صفحه روی گزینه Create a password که در تصویر بالا درون مستطیل قرمز قرار دارد و با فلش نشان داده شده است کلیک می کنیم . به صفحه بعدی می رود :

آموزش تصویری رمز گذاشتن روی کامپیوتر در ویندوز 7 و 8

در این صفحه در مستطیل بالایی که New Password نوشته شده است و با فلش شماره یک مشخص شده  رمز خود را وارد می کنیم . بیاد داشته باشیم رمزی را که انتخاب کرده ایم برای باز نویسی بیاد داشته باشیم و گرنه برای باز کردن آن دچار دردسر خواهیم شد . در مستطیل دوم که Confirm new password نوشته شده و با فلش شماره دو مشخص گردیده رمز نوشته شده در مستطیل بالایی را تکرار می کنیم. و در نهایت در مستطیل پایین که با فلش شماره سه مشخص گردیده و داخل آن Cerate password نوشته شده را کلیک می کنیم و بدینوسیله کامپیوتر ما رمز دار خواهد بود و هر بار با نوشتن رمز باز خواهد شد و چون دیگران از رمز ما اطلاعی ندارند از دسترسی به آن خارج خواهند بود .

موفق و سربلند باشید

باکس دانلود
امتیاز 3.54 ( 13 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز