3
عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶
خانه » تلگرام » آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار و دانلود شبانه
آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار و دانلود شبانه

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار و دانلود شبانه

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

آموزش خودکار IDM  برای دانلود خودکار و دانلود شبانه 

همانطور که می دانید همه ما هر چند گاهی دوست داریم مطالبی یا فیلمی را از اینترنت دانلود کنیم اما بعلت نداشتن وقت یا گران بودن تعرفه قیمت دانلود از آن صرف نظر کرده ایم به همین جهت راه دیگری برای اینکار هست و انهم دانلود خودکار و حتی در شب که تعرفه این دانلود ارزانتر و یا حتی رایگان هم می باشد . در این موضوع قصد داریم شما را با راهکاری آشنا کنیم که بواسطه آن به راحتی می توانید IDM  را زمان بندی کنید و حتی توسط برنامه Autoshutdown  سیستمتان بطور اتوماتیک دانلود را انجام دهد و بطور اتوماتیک خاموش شود .

چندان نگران نباشید کار سختی نیست فقط کمی دقت را چاشنی کارتان کنید حتماً موفق خواهید شد . ابتدا نرم افزار IDM  را اجرا کنید . صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد . در این صفحه روی گزینه Queues راست کلیک کنید و از پنجره باز شده گزینه Create new gueue را مجدداً کلیک نمایید .

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

 

پنجره جدیدی باز می شود در این پنجره از شما می خواهد که برای Queue یا صف خود نامی را انتخاب نمایید . پس از انتخاب نام روی گزینه Ok کلیک نمایید و به صفحه بعدی بروید .

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

در این صفحه Queue یا صف انتخابی شما در ستون سمت چپ قرار دارد . در صورت حذف یکی یا چند تای آز آنها می توانید روی آنها راست کلیک کرده و حذف نمایید .

در قسمت راست تنظیمات اعمال شده را به حال خود بگذارید تنها شما می توانید ساعت شروع دانلود را به دلخواه خود وارد نمایید و تیک قسمت Start Downloading on IDM setuup  را نیز وارد نمایید .

بهتر است زمان شروع دانلود را چند دقیقه حدود ۵ دقیقه دیرتر و زمان پایان دانلود نیز چند دقیقه زودتر از زمان اتمام دانلود انتخاب نمایید .

همچنین به دلیل احتمالات پیش بینی نشده از جمله قطع اینترنت یا قطعی برق و یا …. عدد قسمت Number Of retries for each file if downloading failed را روی عدد بزرگی مانند ۱۰۰ تنظیم نمایید تا اگر اشکالات احتمالی که قبلاً گفته شد در مسیر دانلود پیش بیاید IDM بطور خودکار روند تلاش را دوبار از سر بگیرد و دانلود شما را به سرانجام برساند .  و نهایتا گزینه Apply  را کلیک کنید .

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

برای شروع کار دانلود IDM لازم است  QUEUE یا صف های انتخابی خود را از طریق راست کلیک کردن بر روی آنها در ستون سمت راست برنامه وارد نمایید و گزینه Start new را کلیک نمایید . مانند تصویر زیر :

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

کار تمام شد و شما به همین سادگی موفق به انجام دانلود IDM خودکار شدید . امیدوار از این آموزش استفاده لازم را برده باشید . موفق و سر بلند باسید .

و اینک شرح همین دانلود اما در نسخه فارسی شده آن :

ابتدا برنامه دانلود منیجر را اجرا کنید . در پنجره باز شده در فضای خالی راست کلیک کنید

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

از زیر پنجره باز شده گزینه به صف اضافه شود و سپس صف جدیدی ایجاد کند را کلیک نمایید و به صفحه بعدی بروید .

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

در پنجره باز شده نامی را برای دانلود خود انتخاب نمایید و سپس گزینه تایید را کلیک کنید .

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

در این صفحه دانلود های انتخابی یا همان صف ها را در ستون سمت چپ می بینید . در صورتی که بخواهید یکی  آنها را حذف کنید روی آن کلیک راست کرده و سپس گزینه حذف را کلیک کنید . صف یا دانلود مورد نظر حذف خواهد شد .

آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

بقیه موارد را مثل توضیحات قبلی عمل نمایید .

لازم بتوضیح است که از نرم افزار Autoshutdown را نیز برای روشن و خاموش کردت اتوماتیک سیستم خود استفاده نمایید . همچنین قبل از خواب سیستم خود را در حالت Hibernate خاموش کنید تا در کار دانلود IDM مشکلی بوجود نیاید .

موفق باشید .

باکس دانلود
امتیاز 4.50 ( 2 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز