3
گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
خانه » تلگرام » آموزش اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب
آموزش اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب

آموزش اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب

آموزش اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب 

آموزش اتصال به سرور و vps ویندوز از طریق ریموت دسکتاب

 

 

گاهی اوقات نیاز می شود که ما از طریق کامپیوتر شخصی خود به سرور اختصاصی وارد شده و از طریق آن نیاز خود را بر طرف نماییم در این حالت است که با چگونگی اتصال به آن و چگونگی استفاده از آن را بیاموزیم برای شروع این کار نیاز است که شما چگونگی استفاده از نرم افزار Remote Desktop Connection را بلد باشید . در این آموزش سعی می شود که شما را ابتدا با مفهوم ریموت دسکتاب آشنا کنیم و سپس چگونگی استفاده از ابزار پیش فرض مایکروسافت که در ویندوز قرار داده شده است را بیاموزیم تا از طریق آن به سرور اختصاصی یا سرور مجازی انتخابی خود وصل شده و کنترل آن را بدست گیرید . پس در این آموزش با ما باشید .

 از ریموت دسکتاب چه می دانید ؟  

ریموت دسکتاب کانکشن ( Remote Desktop Connection ) ابزار پیشفرضی است که درون ویندوز تعبیه شده که به شما اجازه می دهد از طریق کامپیوتر خود به یک کامپیوتر دیگر که ما آن را سرور نامیده ایم و در جای دیگری قرار دارد متصل شویم و کنترل آن کامپیوتر را بدست گیریم . همچنین شما می توانید از طریق این ابزار پیشفرض به تمام تنظیمات و منابع کامپیوتر مقصد ( سرور ) دسترسی داشته باشید مثل اینکه خودتان پشت آن سرور قرار گرفته و بطور مستقیم با آن کار می کنید و در این صورت کنترل همه چیز سرور در دستان شما خواهد بود .

چگونه به سرور مجازی یا اختصاصی ویندوز از طریق ریموت دستکتاب متصل شویم ؟ 

ابتدا مانند شکل زیر به منوی Start کامپیوتر خود رفته و از طریق All Programs گزینه Windows Accessories را پیدا و روی آ کلیک کنید .و به صفحه بعدی بروید ( لازم به توضیح است که انجام این کار راههای دیگری هم دارد که قبلا آموزش داده شده است ) .

آموزش اتصال به سرور ویندوز از طریق ریموت دسکتاب

در این صفحه زیر منوی Remote Desktop Connection را که که با فلش مشخص گردیده انتخاب و کلیک کنید

آموزش اتصال به سرور ویندوز از طریق ریموت دسکتاب

پنجره زیر برایتان باز می شود

آموزش اتصال به سرور ویندوز از طریق ریموت دسکتاب

در این پنجره شما ابتدا در مستطیل قرمز رنگ جلو Computer آدرس یا IP سروری که می خواهید به آن متصل شوید بنویسید و سپس روی گزینه Connect که با فلش قرمز مشخص گردیده کلیک کنید . در صورتی که شما برای اولین بار است که می خواهید به سرور متصل شوید پنجره ای برایتان باز می شود و از شما می خواهد که نام کاربری و رمز خود را در کامپیوتر سرور وارد کنید . که شما می بایست نام کاربری خود را Administrator و رمزی که در اختیارتان قرار گرفته وارد کنید یا در صورتی که نام کاربری دیگری دارید همان را وارد کنید اما بصورت پیشفرض نام کاربری شما Administrator خواهد بود . همچنین در صورتی که تمایل دارید برای اتصالات بعدی نیاز به وارد کردن نام کابری و رمز خود نداشته باشید گزینه Remember my credentials را تیک بزنید تا اطلاعات ورود به سرور شما به صورت دایمی ذخیره شود و نیاز به وارد کردن بعدی نباشد . نهایتاً روی گزینه Ok کلیک کنید . صفحه بعدی برایتان باز می شود :

آموزش اتصال به سرور ویندوز از طریق ریموت دسکتاب

در این صفحه شما با هشداری روبرو می شوید . بهتر است مربع گزینه Dont ask me again for connections to this computer را تیک بزنید و گزینه Yes را کلیک کنید تا در اتصال به سرور مورد نظر این هشدار را دریافت نکنید .

و شما به همین راحتی توانسته اید وارد سرور مورد نظر خود شده و همانطور که با کامپیوتر خود کار می کنید از طریق ریموت دسکتاب سرور مورد نظر خود را مدیریت کنید . امیدوارم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید . موفق و سربلند باشید .

 

باکس دانلود
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز